Etusivu  |   Uutiset  |   Teemu  |   Timo  |   Valokuvat  |   Videot  |   Yhteistyökumppanit  |   Linkit  |   Kilpailukalenteri  |   Lahti Racing Supporter  |   Kauppa/Store
Kilpailukalenteri

British Elite league UPDATES, GB Ruotsin Allsvenskan UPDATES, SE
2019

PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Maaliskuu
31.maalisTarnow - DaugavpilsTarnow, PL
Huhtikuu
6.huhtiDer HammerWittstock, DE
14.huhtiDaugavpils - GdanskDaugavpils, LV
20.huhtiOsterpokalGustrow, DE
27.huhtiEM-karsintaPoznan, PL
28.huhtiOstrow - DaugavpilsOstrow, PL
30.huhtiLejonen Press&PracticeGislaved, SE
Toukokuu
1.toukoBrokstedt - LandshutBrokstedt, DE
5.toukoDaugavpils - RybnikDaugavpils, LV
7.toukoLejonen - RospiggarnaGislaved, SE
11.toukoSpeedway of Nations, Race Off 2Manchester, GB
12.toukoLodz - DaugavpilsLodz, PL
14.toukoIndianerna - LejonenKumla, SE
16.toukoVetlanda - LejonenVetlanda, SE
21.toukoLejonen - SmedernaGislaved, SE
25.toukoSEC ChallengeNagyhalasz, HUN
26.toukoDaugavpils - GnieznoDaugavpils, LV
28.toukoDackarna - LejonenMålilla, SE
Kesäkuu
2.kesäGniezno - DaugavpilsGniezno, PL
4.kesäLejonen - PiraternaGislaved, SE
8.kesäSM-liigaRiika, LV
9.kesäDaugavpils - LodzDaugavpils, PL
11.kesäSpeedway of NationsManchester, GB
16.kesäRybnik - DaugavpilsRybnik, PL
18.kesäMasarna - LejonenAvesta, SE
23.kesäDaugavpils - OstrowDaugavpils, PL
27.kesäLejonen - VästervikGislaved, SE
29.kesäPariajon EM-karsintaTerenzano, ITA
Heinäkuu
4.heinäVästervik - LejonenVästervik, SE
7.heinäGdansk - DaugavpilsGdansk, PL
9.heinäLejonen - MasarnaGislaved, SE
21.heinäSM-liigaHaapajärvi, FI
22.heinäSM-liigaHyvinkää, FI
25.heinäPiraterna - LejonenMotala, SE
27.heinäPariajon SM-finaaliHaapajärvi, FI
27.heinäRuotsinmestaruus-finaaliHallstavik, SE
30.heinäLejonen - DackarnaGislaved, SE
Elokuu
2.eloSM-liigaKuusankoski, FI
4.eloDaugavpils - TarnowDaugavpils, PL
6.eloSmederna - LejonenEskilstuna, SE
13.eloLejonen - IndianernaGislaved, SE
15.eloLejonen - VetlandaGislaved, SE
17.eloSM-FinaaliPori, FI
20.eloRospiggarna - LejonenHallstavik, SE
21.eloSM-liigaNokia, FI
27.eloPuolivälierä 1TBA, SE
28.eloGP-ChallengeGorican, CRO
29.eloPuolivälierä 2TBA, SE
Syyskuu
3.syysElitserien semifinaali 1TBA, SE
10.syysElitserien semifinaali 2TBA, SE
21.syysSM-liigan finaaliTBA, FI
24.syysElitserien finaali 1TBA, SE
25.syysElitserien finaali 2TBA, SE
Lokakuu


2018 3
PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Maaliskuu
31.maalisOsterpokalGustrow, GER
Huhtikuu
4.huhtiHarjoitusottelu Gdansk - DaugavpilsGdansk, PL
5.huhtiHarjoitusottelu Ostrow - DaugavpilsOstrow, PL
8.huhtiGniezno - DaugavpilsGniezno, PL
15.huhtiDaugavpils - RybnikDaugavpils, LV
22.huhtiDaugavpils - KrakovaDaugavpils, LV
28.huhtiSEC karsintaPardubice, CZ
Toukokuu
5.toukoSEC ChallengeTerenzano, IT
6.toukoDaugavpils - LublinDaugavpils, LV
8.toukoLejonen - RospiggarnaGislaved, SE
10.toukoSM-liiga ottelu 1Hyvinkää, FI
15.toukoDackarna - LejonenMålilla, SE
17.toukoNorra Alliansen - GriparnaHallstavik, SE
19.toukoSGP karsintaTBA
20.toukoGdansk - DaugavpilsGdansk, PL
22.toukoLejonen - IndianernaGislaved, SE
24.toukoGriparna - VargarnaNyköping, SE
26.toukoSM-liiga ottelu 2Pori, FI
27.toukoSM-liiga ottelu 3Seinäjoki, FI
27.toukoDaugavpils - LodzDaugavpils, LV
29.toukoMasarna - LejonenAvesta, SE
31.toukoPiraterna - GriparnaMotala, SE
Kesäkuu
10.kesäLodz - DaugavpilsLodz, PL
12.kesäLejonen - VetlandaGislaved, SE
14.kesäGriparna - ValsarnaNyköping, SE
17.kesäDaugavpils - GdanskDaugavpils, LV
19.kesäVetlanda - LejonenVetlanda, SE
24.kesäPila - DaugavpilsPila, PL
27.kesäNässjö - GriparnaNässjö, SE
Heinäkuu
1.heinäLublin - DaugavpilsLublin, PL
3.heinäLejonen - SmedernaGislaved, SE
5.heinäGriparna - NässjöNyköping, SE
7.heinäPariajon SM-finaaliPori, FI
10.heinäSmederna - LejonenEskilstuna, SE
17.heinäLejonen - VästervikGislaved, SE
18.heinäVästervik - LejonenVästervik, SE
24.heinäSM-liiga ottelu 4Seinäjoki, FI
26.heinäValsarna - GriparnaHagfors, SE
29.heinäDaugavpils - PilaDaugavpils, LV
31.heinäLejonen - MasarnaGislaved, SE
Elokuu
2.eloGriparna - PiraternaNyköping, SE
5.eloSM-FinaaliHaapajärvi, FI
7.eloIndianerna - LejonenKumla, SE
9.eloVargarna - GriparnaNorrköping, SE
12.eloKrakova - DaugavpilsKrakova, PL
14.eloLejonen - DackarnaGislaved, SE
16.eloGriparna - Norra AlliansenNyköping, SE
19.eloRybnik - DaugavpilsRybnik, PL
20.eloSM-liiga ottelu 5Hyvinkää, FI
21.eloRospiggarna - LejonenHallstavik, SE
22.eloSM-liiga ottelu 6Nokia, FI
25.eloSM-liiga ottelu 7Pori, FI
26.eloDaugavpils - GnieznoDaugavpils, LV
28.eloElitserien puolivälierä, ottelu 1TBA, SE
29.eloElitserien puolivälierä, ottelu 2TBA, SE
30.eloAllsvenskan semifinaali, ottelu 1TBA, SE
31.eloSpeedway Diamond CupGdansk, PL
Syyskuu
1.syysNight of the FightsCloppenburg, DE
4.syysElitserien semifinaali, ottelu 1TBA, SE
6.syysAllsvenskan semifinaali, ottelu 2TBA, SE
7.syysAnatoly Stepanov Memorial CupTogliatti, RU
8.syysSM-liiga ottelu 8Nokia, FI
11.syysElitserien semifinaali, ottelu 2TBA, SE
25.syysElitserien finaali, ottelu 1TBA, SE
26.syysElitserien finaali, ottelu 2TBA, SE
29.syysSpeedway Diamond CupMotala, SE
Lokakuu
12.lokaSpeedway Diamond CupKrsko, SLO
14.lokaSpeedway Diamond CupRzeszow, PL


2017
PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Huhtikuu
9.huhtiGdansk - DaugavpilsGdansk, PL
16.huhtiDaugavpils - RzeszowDaugavpils, LV
23.huhtiTarnow - DaugavpilsTarnow, PL
30.huhtiDaugavpils - LodzDaugavpils, LV
Toukokuu
1.toukoEM KarsintaTerenzano, ITA
6.toukoGP KarsintaEsbjerg, DEN
7.toukoPila - DaugavpilsPila, PL
9.toukoRospiggarna - SmedernaHallstavik, SE
11.toukoÖrnarna - GriparnaMariestad, SE
16.toukoIndianerna - RospiggarnaKumla, SE
18.toukoGriparna - ÖrnarnaNyköping, SE
20.toukoEM-ChallengeGorican, CRO
21.toukoDaugavpils - BydgoszczDaugavpils, LV
23.toukoRospiggarna - Elit VetlandaHallstavik, SE
28.toukoKrakova - DaugavpilsKrakova, PL
30.toukoMasarna - RospiggarnaAvesta, SE
Kesäkuu
1.kesäVargarna - GriparnaNorrköping, SE
4.kesäDaugavpils - KrakovaDaugavpils, LV
6.kesäPiraterna - RospiggarnaMotala, SE
7.kesäSM-liiga ottelu 3Seinäjoki, FI
8.kesäGriparna - VargarnaNyköping, SE
10.kesäMaarata SMJoensuu, FI
11.kesäBydgoszcz - DaugavpilsBydgoszcz, PL
13.kesäRospiggarna - LejonenHallstavik, SE
15.kesäVästervik - GriparnaVästervik, SE
17.kesäGP-karinta, semifinaali-----, --
18.kesäDaugavpils - PilaDaugavpils, LV
20.kesäDackarna - RospiggarnaMålilla, SE
27.kesäRospiggarna - DackarnaHallstavik, SE
29.kesäGriparna - VästervikNyköping, SE
Heinäkuu
9.heinäLodz - DaugavpilsLodz, PL
11.heinäLejonen - RospiggarnaGislaved, SE
13.heinäGriparna - ÖrnarnaNyköping, SE
16.heinäDaugavpils - TarnowDaugavpils, LV
17.heinäWolverhampton - PooleWolverhampton, GB
18.heinäRospiggarna - PiraternaHallstavik, SE
18.heinäSM-liiga ottelu 4Varkaus, FI
19.heinäPoole - SwindonPoole, GB
20.heinäÖrnarna - GriparnaMariestad, SE
22.heinäSM-liiga ottelu 5Pori, FI
25.heinäRospiggarna - MasarnaHallstavik, SE
26.heinäPoole - SomersetPoole, GB
27.heinäSwindon - PooleSwindon, GB
27.heinäGriparna - VargarnaNyköping, SE
29.heinäHenkilökohtainen SM-finaaliSeinäjoki, FI
30.heinäRzeszow - DaugavpilsRzeszow, PL
31.heinäBelle Vue - PooleManchester, GB
Elokuu
1.eloElit Vetlanda - RospiggarnaVetlanda, SE
2.eloPoole - Belle VuePoole, GB
5.eloSM-liiga ottelu 6Hyvinkää, FI
6.eloDaugavpils - GdanskDaugavpils, LV
7.eloWolverhampton - PooleWolverhampton, GB
8.eloElitserienin varapäivä----, SE
8.eloSM-liiga ottelu 7Seinäjoki, FI
10.eloPoole - Rye HousePoole, GB
10.eloVargarna - GriparnaNyköping, SE
12.eloSM-liiga ottelu 8Pori, FI
15.eloRospiggarna - IndianernaHallstavik, SE
16.eloPoole - WolverhamptonPoole, GB
16.eloSM-liiga ottelu 9Nokia, FI
17.eloGriparna - VästervikNyköping, SE
21.eloPoole - LeicesterPoole, GB
22.eloSmederna - RospiggarnaEskilstuna, SE
24.eloVästervik - GriparnaVästervik, SE
28.eloRye House - PooleRye House, GB
29.eloElitserien neljännesvälierä Lejonen - RospiggarnaGislaved, SE
30.eloPoole - Kings LynnPoole, GB
31.eloKings Lynn - PooleKings Lynn, GB
31.eloAllsvenskan semifinaali-, SE
Syyskuu
1.syysSomerset - PooleSomerset, GB
5.syysElitserien neljännesvälierä Rospiggarna - LejonenHallstavik, SE
7.syysAllsvenskan semifinaali-, SE
9.syysPariajon SM-finaaliKuusankoski, FI
11.syysSM-liiga ottelu 6 - uusi päiväHyvinkää, FI
11.syysPremiership semifinal Poole - SwindonPoole, GB
12.syysElitserien semifinaali Rospiggarna - Elit VetlandaHallstavik, SE
13.syysElitserien semifinaali Elit Vetlanda - RospiggarnaVetlanda, SE
14.syysAllsvenskan finaali-, SE
16.syysSM-liiga ottelu 10Pori, FI
21.syysAllsvenskan finaali-, SE
25.syysPremiership semifinal Swindon - PooleSwindon, GB
26.syysElitserien finaali-, SE
27.syysElitserien finaali-, SE
Lokakuu
2.lokaPremiership final leg 1TBA, GB
4.lokaPremiership final leg 2TBA, GB


2016
PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Huhtikuu
3.huhtiLodz - PilaLodz, PL
10.huhtiCzestochowa - LodzCzestochowa, PL
17.huhtiRawicz - LodzRawicz, PL
24.huhtiLodz - GdanskLodz, PL
24.huhtiNelimaaotteluNeustadt Donau, DE
26.huhtiRospiggarna press&practiceHallstavik, SE
30.huhtiEM-karsintaDebrecen, HU
Toukokuu
1.toukoKrosno - LodzKrosno, PL
3.toukoRospiggarna - DackarnaHallstavik, SE
4.toukoHolsted - FjelstedHolsted, DK
7.toukoMM-karsintaOlching, DE
8.toukoLodz - BydgoszczLodz, PL
10.toukoIndianerna - RospiggarnaKumla, SE
12.toukoGnistorna - VästervikMalmö, SE
15.toukoInternationaler PfingstpokalGustrow, DE
17.toukoRospiggarna - MasarnaHallstavik, SE
18.toukoHolsted - HolstebroHolsted, DK
19.toukoValsarna - GnistornaHagfors, SE
20.toukoMunkebo - HolstedMunkebo, DK
22.toukoKrakow - LodzKrakow, PL
24.toukoLejonen - GnistornaGislaved, SE
26.toukoGnistorna - VargarnaMalmö, SE
28.toukoSM-liigaHyvinkää, FI
29.toukoLodz - DaugavpilsLodz, PL
31.toukoRospiggarna - PiraternaHallstavik, SE
Kesäkuu
1.kesäGrindsted - HolstedGrindsted, DK
2.kesäGnistorna - GriparnaMalmö, SE
5.kesäDaugavpils - LodzDaugavpils, LV
7.kesäSmederna - RospiggarnaEskilstuna, SE
14.kesäRospiggarna - Elit VetlandaHallstavik, SE
15.kesäHolsted - SlangerupHolsted, DK
16.kesäÖrnarna - GnistornaMariestad, SE
19.kesäLodz - KrakowLodz, PL
21.kesäSM-LiigaVarkaus, FI
22.kesäSlangerup - HolstedSlangerup, DK
23.kesäGnistorna - ÖrnarnaMalmö, SE
26.kesäBydgozcz - LodzBydgozcz, PL
28.kesäElit Vetlanda - RospiggarnaVetlanda, SE
29.kesäHolsted - GrindstedHolsted, DK
Heinäkuu
5.heinäRospiggarna - SmedernaHallstavik, SE
6.heinäHolsted - MunkeboHolsted, DK
10.heinäLodz - KrosnoLodz, PL
12.heinäPiraterna - RospiggarnaMotala, SE
14.heinäValsarna - GriparnaHagfors, SE
17.heinäCzestochowa - LodzCzestochowa, PL
19.heinäRospiggarna - LejonenHallstavik, SE
21.heinäGriparna - VästervikNyköping, SE
24.heinäSM-liigaHyvinkää, FI
30.heinäKouvola vs. Muu SuomiKouvola, FI
Elokuu
2.eloMasarna - RospiggarnaAvesta, SE
3.eloHolsted - Region VardeHolsted, DK
4.eloÖrnarna - GriparnaMariestad, SE
5.eloGdansk - LodzGdansk, PL
9.eloRospiggarna - IndianernaHallstavik, SE
11.eloAllsvenskan puolivälierä-, SE
13.eloHenkilökohtainen SM-finaaliHyvinkää, FI
16.eloDackarna - RospiggarnaMålilla, SE
17.eloFjelsted - HolstedFjelsted, DK
18.eloAllsvenskan puolivälierä-, SE
20.eloSM-liigaHyvinkää, FI
21.eloOpole - LodzOpole, PL
23.eloElitserien playoff-, SE
23.eloSM-liigaVarkaus, FI
25.eloAllsvenskan semifinaali-, SE
26.eloRegion Varde - HolstedOutrup, DK
28.eloLodz - CzestochowaLodz, PL
30.eloElitserien playoff-, SE
31.eloHolsted - EsbjergHolsted, DK
Syyskuu
1.syysAllsvenskan semifinaali-, SE
4.syysPila - LodzPila, PL
6.syysElitserien playoff-, SE
7.syysElitserien playoff-, SE
10.syysSM-liigaHyvinkää, FI
11.syysLodz - RzeszowLodz, PL
12.syysElitserien playoff-, SE
13.syysElitserien playoff-, SE
15.syysAllsvenskan finaali-, SE
22.syysAllsvenskan finaali-, SE
24.syysSM-liigaHyvinkää, FI
27.syysElitserien finaali-, SE
28.syysElitserien finaali-, SE


2014
PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Maaliskuu
11.maalisHarjoituspäiväOstrow, PL
14.maalisOstrow – Zielona GoraOstrow, PL8/4
23.maalisJoonas Kylmäkorpi TestimonialEastbourne, GB13. sija, 4 pistettä
30.maalisEastbourne - Birmingham Eastbourne, GB9+1/4
Huhtikuu
5.huhtiEastbourne - LeicesterEastbourne, GB8/4
9.huhtiPoole - EastbournePoole, GB4/4
12.huhtiEastbourne – Belle VueEastbourne, GB8/4
13.huhtiOstrow - RawiczOstrow, PL12/5
18.huhtiLakeside - EastbourneLontoo, GB6/4
18.huhti Eastbourne - LakesideEastbourne, GB6/4
19.huhtiHenkilökohtainen OsterpokalGustrow, DE12/5(+3), 1. sija
19.huhtiHarjoitusottelu, pariajoHallstavik, SE10/5, 3. sija
21.huhtiOpole - OstrowOstrow, PL12+1/5
24.huhtiSwindon - EastbourneSwindon, GB6/4
26.huhtiLeicester - EastbourneLeicester, GB5/4
Toukokuu
1.toukoHarjoitusottelu (TF)Nyköping, SE4+2/5
3.toukoMaster of SpeedwayMoorwinkelsdamm, DE1/4, 12. sija
3.toukoEastbourne - WolverhamptonEastbourne, GB9+2/5
3.toukoRuotsin 1. divisioonaNyköping, SEei ajanutei ajanut
4.toukoOstrow - KrakovaOstrow, PL6/4
6.toukoRospiggarna - VetlandaHallstavik, SE10+1/4
7.toukoHolsted - GrindstedHolsted, DKei ajanut
11.toukoRuotsin 1. divisioonaMålilla, SErain offajetaan 10.8.
13.toukoIndianerna - RospiggarnaHallstavik, SE12+1/6
17.touko Eastbourne - Coventry Eastbourne, GB11+3/5
20.toukoRospiggarna - VargarnaHallstavik, SE8/4
21.toukoBirmingham - EastbourneBirmingham, GB5/5
24.toukoEastbourne - SwindonEastbourne, GB8+3/5
25.toukoPila - OstrowPila, PL7+2/5
26.toukoKaupunki CupHyvinkää, FIajetaan myöhemmin
26.toukoWolverhampton - EastbourneWolverhampton, GB5/4
27.toukoVästervik - RospiggarnaVästervik, SE0/2
28.toukoHolsted - FjelstedHolsted, DKei ajanut
29.toukoYyteri speedwayPori, FI19/6, 1. sija16/6, 2. sija
31.toukoEastbourne - Leicester Eastbourne, GB6/4
31.toukoRuotsin 1. divisioonaHagfors, SEei ajanutei ajanut
Kesäkuu
1.kesäKaupunki CupSeinäjoki, FIei ajanutei ajanut
1.kesäKrosno - OstrowKrosno, PL6/4
2.kesäBelle Vue - EastbourneManchester, GBrain off
3.kesäRospiggarna - SmedernaHallstavik, SErain off
4.kesäMunkebo - HolstedMunkebo, DK8+1/6
6.kesäOutrup - HolstedOutrup, DK6+1/6
7.kesäSM-liiga, ottelu 1Seinäjoki, FIei ajanut4+1/3sade keskeytti, tulokset jää voimaan
7.kesäEastbourne – Belle VueEastbourne, GB4/4
8.kesäSM-liiga, ottelu 2Pori, FIei ajanut8+1/4
8.kesä39. PfingstpokalGustrow, DE9/4, 2. sijasade keskeytti, tulokset jää voimaan
10.kesäPiraterna - RospiggarnaMotala, SE5+1/4
11.kesäHolsted - MunkeboHolsted, DKei ajanut
13.kesäHolstebro - HolstedHolstebro, DKei ajanut
14.kesäIIX Kauhajoki speedwayKauhajoki, FI12/6, 4. sija
15.kesäOstrow - KrosnoOstrow, PL12/5
17.kesäRospiggarna - DackarnaHallstavik, SE3+1/4
21.kesäEastbourne - BirminghamEastbuorne, GBrain off
22.kesäBrokstedt - LandshutBrokstedt, DE13+1/6
24.kesäVetlanda - RospiggarnaVetlanda, SE1/2
25.kesäHolsted - OutrupHolsted, DKei ajanut
26.kesäRospiggarna - SmedernaHallstavik, SE8/4
26.kesäKings Lynn – EastbourneKings Lynn, GB2/4
28.kesäKaupunki CupHaapajärvi, FIei ajanut
28.kesäRuotsin 1. divisioonaNyköping, SE9/4
29.kesäOstrow - PilaOstrow, PL6+1/4
30.kesäSM-liiga, ottelu 3Kuusankoski, FIrain offajetaan 12.7.
30.kesäEastbourne - PooleEastbourne, GB9+1/5
Heinäkuu
1.heinäRospiggarna - IndianernaHallstavik, SE6+1/4
5.heinäEastbourne – King’s LynnEastbourne, GB6+2/4
5.heinäRuotsin 1. divisioonaAvesta, SE12/5
6.heinäRuotsin 1. divisioonaEskilstuna, SE9/5
8.heinäVargarna - RospiggarnaNorrköping, SE7+2/5
9.heinäBirmingham - EastbourneBirmingham, GBrain off
12.heinäSM-liiga, ottelu 3Kuusankoski, FI10/59/5
13.heinäSM-liiga, ottelu 4Seinäjoki, FI17/64/5
14.heinäLeicester - EastbourneLeicester, GB8/5
18.heinäLakeside - EastbourneLakeside, GB7/5
19.heinäEastbourne – PooleEastbourne, GB4+1/4
22.heinäRospiggarna - VästervikHallstavik, SE12+1/6
26.heinäRuotsin 1. divisioonaMalmö, SE13/5
27.heinäRuotsin 1. divisioonaNyköping, SE9/5
Elokuu
3.eloKrakova - OstrowKrakova, PL12+1/5
5.eloSmederna - RospiggarnaEskilstuna, SE0/2
6.eloGrinsted - HolstedGrinsted, SEei ajanut
9.eloRuotsin 1. divisioonaNässjö, SE10/5
11.eloEastbourne - SwindonEastbourne, GB7+1/4
12.eloRospiggarna - PiraternaHallstavik, SE5+1/4
13.eloHolsted - HolstebroHolsted, DKei ajanut
14.eloSwindon - EastbourneSwindon, GB5/4
15.eloCoventry - Eastbourne Coventry, GB
16.eloEastbourne - Coventry Eastbourne, GB1+1/4
16.elo60. Henkilökohtainen SM-finaali-4/5, 14. sija
18.eloBelle Vue - EastbourneManchester, PL
19.eloDackarna - RospiggarnaMålilla, SE7+1/5
20.eloSlangerup - HolstedSlangerup, DKei ajanut
22.eloKing’s Lynn - EastbourneKing’s Lynn, GB4+1/3
23.eloEastbourne - WolverhamptonEastbourne, GB8+1/5
23.eloRuotsin 1. divisioonaKumla, SEei ajanutei ajanut
23.eloOpole - OstrowOpole, PLei ajanut
24.eloRawicz - OstrowRawicz, PL14/5
25.eloWolverhapmton - Eastbourne Wolverhampton, GBei ajettu
25.eloSM-liiga, ottelu 5Hyvinkää, FIsiirrettiin ajettavaksi 4.10.
26.eloSmederna - RospiggarnaElitserien, puolivälierä 12+1/3
27.eloPoole - EastbournePoole, GBei ajettu
27.eloHolsted - EsbjergHolsted, DKei ajanut
30.eloEastbourne - LakesideEastbourne, GB7/4
31.eloRuotsin 1. divisioonaKarlstad, SEei ajanutei ajanut
Syyskuu
2.syysRospiggarna - SmedernaElitserien, puolivälierä 25/4
3.syysFjelsted - HolstedFjelsted, DKei ajanut
4.syysHolsted - SlangerupHolsted, DKei ajanut
4.syysSwindon - WolverhamptonSwindon, GB9/6 (Wolves)
6.syysEastbourne – King’s LynnEastbourne, GB5+1/4
6.syysSM-liiga, ottelu 6Pori, FIei ajanut7+1/5
7.syysEastbourne - King's lynnEastbourne, GB5+1/4
7.syysKaupunki CupSeinäjoki, FIei ajanut
9.syysRospiggarna - VetlandaElitserien, semi 16+2/5
12.syysCoventry - Eastbourne 1Coventry, GB5/4
12.syysCoventry - Eastbourne 2Coventry, GB4/4
13.syysSM-liiga, ottelu 7Hyvinkää, FI9/5ei ajanut
14.syysKaupunki CupKuusankoski, FIsiirrettiin myöhemmin ajettavaksi
14.syysPila - OstrowPila, PL11/6
15.syysBelle Vue - Eastbourne 1Manchester, GB6/4
15.syysBelle Vue - Eastbourne 2Manchester, GB6/4
16.syysVetlanda - RospiggaranaElitserien, semi 20/4
20.syysSM-liiga, ottelu 8Kuusankoski, FI12/53+1/4
21.syysOstrow- PilaOstrow, PL12+2/5
28.syysKrakova - Ostrow (finaali 1)Krakova, PL5+2/5
Lokakuu
1.lokaKaupunki CupKuusankoski, FIjäi ajamatta, Kuusankoski voitti KC:n
4.lokaSM-liiga, ottelu 5Hyvinkää, FIsiirrettiin ajettavaksi 12.10.
5.lokaZlata Prilba9.
12.lokaSM-liiga, ottelu 5Hyvinkää, FI13+1/5ei ajanutKymi Suomenmestari
16.lokaOstrow - Krakova (finaali 2)Ostrow, PLei ajanutOstrow nousi
Kausi on päättynyt (päivitetty/update 4.12.2014).

2013
PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Maaliskuu
11.maalisHarjoitukset, EastbourneEastbourne, GB
14.maalisHarjoitukset, EastbourneEastbourne, GB
16.maalisPress&Practise, EastbourneEastbourne, GBRain OffKuvia/Pic's
20.maalisHarjoitukset, EastbourneEastbourne, GB
23.maalisEastbourne - Belle VueEastbourne, GBRain Off, ajetaan 13.9.updates/tulokset
26.maalisHarjoitukset, EastbourneEastbourne, GB
29.maalisLakeside - EastbourneLontoo, GB0/3updates/tulokset
29.maalisEastbourne - LakesideEastbourne, GB4+2/4updates/tulokset
Huhtikuu
5.huhtiPeterborough - EastbournePeterborough, GB2+1/4updates/tulokset
6.huhtiEastbourne - WolverhamptonEastbourne, GB5+1/4updates/tulokset
13.huhtiEastbourne - BirminghamEastbourne, GBRain Offupdates/tulokset
17.huhtiKing Lynn - EastbourneKings Lynn, GB0/3updates/tulokset
21.huhtiKrosno - KrakovaKrosno, PL10+1/6 KUVIA/PHOTOS
22.huhtiWolverhampton - EastbourneWolverhampton, GB2/4updates/tulokset
25.huhtiSwindon - EastbourneSwindon, GB8+2/5updates/tulokset
27.huhtiEastbourne - PooleEastbourne, GB6/4updates/tulokset
28.huhtiKrakova - RivneKrakova, PL11/4 KUVIA/PHOTOS
Toukokuu
1.toukoPoole - EastbournePoole, GB1+1/4updates/tulokset
2.toukoRospiggarna, press&practiseHallstavik, SE
5.toukoOpole - KrakovaOpole, PL3/3
5.toukoKaupunki Cup, ottelu 1Ranna, EE17/6
8.toukoBirmingham - EastbourneBirmingham, GB1/4updates/tulokset
9.toukoÖrnarna - RospiggarnaMariestad, SERain off
9.toukoYyterispeedwayPori, FI11+3, 2. sija
10.toukoCoventry - EastbourneCoventry, GB8+1/5updates/tulokset
11.toukoU21 MM-karsintaRawicz, PL7/4karsiutui/not through
12.toukoKrakova - RybnikKrakova, PL12/5
16.toukoRospiggarna - LejonenHallstavik, SE10+2/4
18.toukoSpeedwayn SM-liiga, ottelu 1Pori, FI--
19.touko38. PfingstpokalGustrow, DE6/5, 11. sija
20.toukoHenkilökohtainen MM-karsinta SGP2014Abensberg, DE8/5, 10. sijajatkoon/through
23.toukoGriparna - RospiggarnaNyköping, SE8/4
25.toukoEastbourne - SwindonEastbourne, GB6/4updates/tulokset
25.toukoSeinäjoki SpeedwaySeinäjoki, FI12/7, 4. sija
26.toukoRybnik - KrakovaRybnik, PL14+1/6
30.toukoRospiggarna - MasarnaHallstavik, SE11+1/5
Kesäkuu
3.kesäBelle Vue - EastbourneManchester, GB6/4updates/tulokset
4.kesäSpeedwayn SM-liiga, ottelu 2Hyvinkää, FI15/58+3/5
6.kesä Gnistorna - RospiggarnaMalmö, SE7/4
8.kesä Eastbourne - WolverhamponEastbourne, GB3+1/5updates/tulokset
14.kesäPeterborough - EastbournePeterborough, GB0/1updates/tulokset
17.kesäKaupunki Cup, Ottelu 3Pori, FI9+2/5
18.kesäSpeedwayn SM-liiga, ottelu 3Seinäjoki, FI12+2/56+2/4
20.kesäÖrnarna - RospiggarnaMariestad, SE9+3/6
21.kesäEastbourne - PooleEastbourne, GB3/4updates/tulokset, SKY TV
24.kesäWolverhampton - EastbourneWolverhampton, FI10+1/5updates/tulokset
29.kesäSpeedwayn SM-liiga, ottelu 4Kauhajoki, FI12+2/58+4/5
30.kesäKrakova - KrosnoKrakova, PL11+1/5
Heinäkuu
4.heinäRospiggarna - Gnistorna Hallstavik, SE12/5
6.heinäEastbourne - Peterborough Peterborough, GB11/6updates/tulokset
7.heinäKrakova - PilaKrakova, PL11+1/5
11.heinäMasarna - RospiggarnaAvesta, SE5/4
13.heinäWittstosck - BrokstedtWittsctock, DE13+3/6
16.heinäSpeedwayn SM-liiga, ottelu 5Seinäjoki, FI15/6-
20.heinäSpeedwayn SM-liiga, ottelu 6Kauhajoki, FI14+1/59+1/6
21.heinäPila - Krakova Pila, PL6/5
24.heinäBirmingham - Eastbourne Birmingham, GB6+2/6
25.heinäRospiggarna - GriparnaHallstavik, SE8/4
27.heinä24. Henkilökohtainen speedwayn U21 SM-finaali Varkaus, FI15/5, 1. sija
28.heinäLatvian henkilökohtainen mestaruusfinaali Daugavpils, Latvia11/5, 3. sija
29.heinäEastbourne - BirminghamEastbourne, GB13/6updates/tuloksetSKY
Elokuu
1.eloLejonen - RospiggarnaGislaved, SE6/5tulokset
4.eloKrakova - OpoleKrakova, PL10/5
5.eloPoole - EastbournePoole, GB0/4SKY
7.eloSGP2014 Race OffHolsted, DK8+2/5jatkoon/through
8.eloRospiggarna - ÖrnarnaHallstavik, SE-
9.eloLakeside – EastbourneLontoo, GB16/7tulokset
10.eloEastbourne - LakesideEastbourne, GB13+1/7tulokset
10.eloSpeedwayn SM-liiga, ottelu 7Pori, FI--
14.eloHolsted - GrinstedGrinsted, DK13+2/6
18.eloKrakova - KrosnoKrakova, PL10+2/5
19.eloEastbourne – King’s LynnEastbourne, GB10/5tulokset ,SKY
20.eloSpeedwayn SM-liiga, ottelu 8Hyvinkää, FI14+1/5-
22.eloGnistorna - RospiggarnaMalmö, SE-
23.eloLakeside - Poole*Lontoo, GB5/5tulokset
24.eloSGP2014, karsintojen finaaliPoole, GB2/5, 15. sija
24.elo59. Henkilökohtainen speedwayn SM-finaaliHyvinkää, FI-2/2, keskeytti.
29.eloRospiggarna - GnistornaHallstavik, SE-
31.eloEastbourne - BirminghamEastbourne, GB3+1/4tulokset
31.eloEastbourne - PeterboroughEastbourne, GB7+1/4tulokset
Syyskuu
1.syysRybnik - KrakovaRybnik, PL6+2/6-
5.syysÖrnarna - RospiggarnaMariestad, SE-1. finaali 35-55
7.syys2. Speedwayn Itä-Länsi otteluSeinäjoki, FI--
8.syysKrakova - RybnikKrakova, PL2+1/4-
9.syysLubos Tomicek MemorialPraha, CZ10/5, 7. sija-
12.syysÖrnarna - RospiggarnaMariestad, SE-2. finaali 62 (117) - 28 (63)
13.syysEastbourne - Belle VueEastbourne, GB6/3, abandonedkeskeytetty, ei jää voimaan
27.syys39. Zlata Stuha U21Pardubice, CZ1. sija Wojta-Foto
29.syys65. Zlata PrilbaPardubice, CZsijoilla 13-24 Wojta-Foto
Lokakuu
06.lokaSussexin mestaruuskilpailuEastbourne, GB7/5, 5. sijatulokset
12.lokaEastbourne - Belle VueEastbourne, GB9+4/5tulokset
13.loka7. Grudziadzin Pormestarin Malja (joukkue)Grudziadz, PL10/52. sija, Kuvia/Photos
19.lokaHenkilökohtainen kilpailuDohren, DE9/3, 1.sija Kuvia/Photos
Kausi on päättynyt (päivitetty/update 24.10.2013).

2012
PvmOttelu / tapahtumaPaikkakuntaTimoTeemu   muuta
Maaliskuu
24.maalisEastbourne - Belle VueLontoo, GB8+2/4updates/tulokset
Huhtikuu
2.huhtiEastbourne - Kings LynnLontoo, GB3+1/4updates/tulokset
6.huhtiLakeside - EastbourneLontoo, GB5+1/6updates/tulokset
6.huhtiEastbourne - LakesideEastbourne, GB0/3updates/tulokset
12.huhtiHarjoituksetHallstavik, SE
14.huhtiEastbourne - WolverhamptonEastbourne, GB9+2/5updates/tulokset
16.huhtiWolverhampton - EastbourneWolverhampton, GB   8+1/4updates/tulokset
19.huhtiPeterborough - EastbournePeterborough, GBei ajettuRain off
21.huhtiEastbourne - PeterboroughEastbourne, GB5+1/4updates/tulokset
22.huhtiSWC Karsinta 1 (joukkue MM)Herxheim, DE11/5tulokset
23.huhtiBelle Vue - EastbourneManchester, GBei ajettuRain off
Toukokuu
2.toukoRospiggarnan Press & Practice Hallstavik, SE report/raportti
4.toukoHolstebro - SlangerupHolstebro, DKei ajanutresults/tulokset
5.toukoEastbourne - CoventryEastbourne, GB7+1/4updates/tulokset
10.toukoSwindon - EastbourneSwindon, GBei ajettuRain off
10.toukoMasarna -RospiggarnaAvesta, SEei ajanutRain off
12.toukoLandshut - BrokstedtLandshut, DE11/6report/raportti
17.toukoSmederna - RospiggarnaEskilstuna, SE2/4updates/tulokset, NETTI-TV
17.toukoYyteri SpeedwayPori12/5+3. sija report/raportti, results/tulokset
18.toukoHolstebro - GrindstedHolstebro, DK10+3/6results/tulokset
19.toukoEastbourne - SwindonEastbourne, GB15+3/7 updates/tulokset
19.toukoSeinäjoki SpeedwaySeinäjoki10/5+2. ja 3. sija results/tulokset, report/raportti
21.toukoBelle Vue - EastbourneManchester, GB16/7updates/tulokset
23.toukoEsbjerg - HolstebroEsbjerg, DK3/5updates, /tulokset
24.toukoRospiggarna - GnistornaHallstavik, SE11+2/5 updates/tulokset, NETTI-TV
27.toukoRzeszow – TorunRzeszow, PL0/2results/tulokset
28.toukoU21 MM-karsinta (joukkue semi)Abensberg, DE10/5results/tulokset, report/raportti
31.toukoRospiggarna - GriparnaHallstavik, SE7+2/3updates/tulokset, NETTI-TV
Kesäkuu
2.kesäEastbourne - PooleEastbourne, GB10+1/5updates/tulokset
5.kesäSM-liigaHyvinkää Keskeytettiin sateen takia, tulos ei jää voimaan
6.kesäPoole - SwindonPoole, GB8/7 Timo vieraili Poolen joukkueessa
7.kesäÖrnarna - RospiggarnaMariestad, SE6+2/5updates/tulokset, NETTI-TV
12.kesäSM-liigaHyvinkää11+3/58+3/5updates/tulokset
14.kesäRospiggarna - MasarnaHallstavik, SE 10/5updates/tulokset, NETTI-TV
15.kesäHolstebro - HolstedHolstebro, DK4+2/4updates, /tulokset
15.kesäKauhajoki SpeedwayKauhajoki15/5, 1. sijaresults/tulokset , report/raportti
16.kesäHenkilökohtainen MM-karsintaGustrow, DE7/5, 10. sijareport/raportti , VIDEO
19.kesäSM-liigaSeinäjoki9+1/511/5updates/tulokset , results/tulokset
20.kesäSlangerup - HolstebroSlangerup, DKei ajanut
25.kesäEastbourne – LakesideEastbourne, GB9+2/5updates/tulokset, SKY
28.kesäGnistorna - RospiggarnaMalmö, SEei ajanut tulokset/results
28.kesäBirmigham - EastbourneBirmingham, GBei ajettuRain off
29.kesäCoventry - EastbourneCoventry, GB11+2/5updates/tulokset
30.kesäHenk. koht. MM-karsinta, Race Off 1Vojens, DK3/5tulokset/results
Heinäkuu
3.heinäSM-liigaKuusankoski10+2/515/5updates/tulokset
4.heinäPoole - EastbournePoole, GBEi ajettu Rain off
5.heinäRospiggarna - MasarnaHallstavik, SE10/5updates/tulokset, NETTI-TV
6.heinä Outrup - HolstebroOutrup, DK Ei ajanut updates/tulokset
7.heinäSM-liigaHyvinkää14/512+3/5updates/tulokset
8.heinä Latvian henk.koht. finaaliDaugavpils, LV9/5, 8. sija4/5, 13. sija tulokset/results , KUVIA/PHOTO’S
14.heinäSM-liigaHyvinkää12/57+4/5updates/tulokset
18.heinä King´s Lynn - Eastbourne King’s Lynn, GB- Siirretty, postponed
19.heinäRospiggarna - SmedernaHallstavik, SE14/5updates/tulokset, NETTI-TV
21.heinä Eastbourne - Birmingham Eastbourne, GB 12+2/5 updates/tulokset
23.heinä Peterborough - Eastbourne Peterborough, GB 4+1/5updates/tulokset
26.heinäGnistorna - RospiggarnaMalmö, SEEi ajanutupdates/tulokset, NETTI-TV
31.heinäSM-liigaSeinäjoki13+0/55+2/5updates/tulokset
Elokuu
2.eloGriparna - RospiggarnaNyköping, SE12/6updates/tulokset, NETTI-TV
4.elo23. U21 Henkilökohtainen SM-finaaliHaapajärviEi ajanutRain off
4.eloEastbourne - PeterboroughEastbourne, GB11+2/6updates/tulokset
6.eloWolverhampton -EastbourneWolverhampton, GB9/5updates/tulokset
7.eloSM-liigaKuusankoskiEi ajettuRain off
8.eloKings Lynn - EastbourneEastbourne, GB6+1/6updates/tulokset
9.eloRospiggarna - ÖrnarnaHallstavik, SE9/4updates/tulokset, NETTI-TV
15.eloFjelsted - HolstebroFjelsted, DK5+1/5updates/tulokset
16.eloMasarna - RospiggarnaAvesta, SE Ei ajanutupdates/tulokset, NETTI-TV
17.elo Eastbourne - LakesideLontoon, GB11+3/6updates/tulokset
18.eloEastbourne - Wolverhampton Eastbourne, GB11+1/5updates/tulokset
18.eloSM-liigaHyvinkääEi ajanut8+1/5updates/tulokset
21.eloSM-liigaKuusankoski11+1/5 6+2/5updates/tulokset
22.eloHolstebro - FjelstedHolstebro, DK3+1/5updates/tulokset
23.eloRospiggarna - GnistornaHallstavik, SE14/5updates/tulokset, NETTI-TV
25.elo58. Henkilökohtainen SM-finaaliSeinäjoki14+3/6, 1. sija9+1/6, 5. sija
29.eloHolsted - HolstebroHolsted, DK0/3updates/tulokset
30.eloAllsvenskan semifinaali 1Ruotsi15/5updates/tulokset, NETTI-TV
Syyskuu
1.syysEastbourne - Belle VueEastbourne, GB8+1/4updates/tulokset
5.syysPoole - EastbournePoole, GB1+1/3updates/tulokset
6.syysAllsvenskan semifinaali 2Ruotsi12/5updates/tulokset, NETTI-TV
10.syysPeterborough - EastbournePeterborough, GB1/3updates/tulokset
12.syysAllsvenskan finaali 1Ruotsi10/5updates/tulokset, NETTI-TV
13.syysAllsvenskan finaali 2Ruotsi7/5updates/tulokset, NETTI-TV
16.elo23. U21 Henkilökohtainen SM-finaaliPori12+3/5tulokset ja raportti
Lokakuu
7.lokaHenkilökohtainenEi ajettuRain off
12.lokaZlata StuhaPardubice, CZ11/4, 5. sijatulokset/results, KUVIA/PHOTOS
14.lokaZlata PrilbaPardubice, CZ6 (2,4, 2)tulokset/results, VIDEO, KUVIA/PHOTOS
Kausi on päättynyt (päivitetty/update 24.12.2012).
  Lahti Racing Facebookissa


Joukkueet 2019

Rospiggarna Hallstavik, Ruotsin Elitserien

Mad-Croc Speedway, SM-liiga

Lokomotive Daugavpils, Puolan 1. divisioona


Team Småland

Sivuston yhteistyössä: www.mad-croc.com

North60

  Mad-Croc Lahti Racing  |  Majavanrinne 26 A, 45700 KUUSANKOSKI  |  0406618220  |  etunimi.sukunimi@kuusankoskenautokoulu.fi  |  www.lahtiracing.fi