9.10.2010
SGP 11/11 Bydgoszcz, Puola

Andreas Jonsson voitti kauden päätösosakilpailun viime viikonloppuna Puolassa. Se ei kuitenkaan ruotsalaiselle riittänyt, sillä hän jäi pisteen päähän viimeisestä ensi kauden automaattisesta sarjapaikasta. Mestaruuden edellisessä osakilpailussa varmistanut Tomasz Gollob joutui jättämään kilpailun kesken kolmen ajetun erän jälkeen. Gollob oli edeltävänä keskiviikkona loukannut motocross-harjoituksissa nilkkansa eikä pystynyt ajamaan kilpailua loppuun. Seuraavan reilun kuukauden aikana päätetään ensi kauden MM-sarjan villit kortit. Luvassa on isojen nimien ulosjättämisiä.

Andreas Jonsson SE 0313226 17
Janusz Kolodziej PL 1232132 14
Chris Harris GB 0310324 13
Nicki Pedersen DK 233221 13
Rune Holta PL 2123130 12
Greg Hancock US 322311 12
Fredrik Lindgren SE 223130 11
Piotr Protasiewicz PL 033200 8

Magnus Zetterström SE 32200 7
Hans Andersen DK 11203 7
Jason Crump AU 11013 6
Chris Holder AU 11022 6
Jaroslaw Hampel PL 20112 6
Tai Woffinden GB 00130 4
Kenneth Bjerre DK 3001R 4
Tomasz Gollob PL 3RRNN 3
Artur Mroczka PL 1 1
Przemyslaw Pawlicki PL 0 0

Finaalierät:
Semifinaali 1: Kolodziej, Jonsson, Pedersen, Protasiewicz 64,54
Semifinaali 2: Holta, Harris, Hancock, Lindgren 64,16
Finaali: Jonsson, Harris, Kolodziej, Holta

Lopulinen MM-pistetilanne 11/11 2010:
1) Tomasz Gollob 166, 2) Jaroslaw Hampel 137, 3) Jason Crump 135, 4) Rune Holta 109, 5) Greg Hancock 107, 6) Chris Harris 107, 7) Kenneth Bjerre 106, 8) Chris Holder 96, 9) Andreas Jonsson 95, 10) Nicki Pedersen 91, 11) Fredrik Lindgren 87, 12) Hans Andersen 86, 13) Magnus Zetterström 74, 14) Tai Woffinden 49, 15) Emil Sajfutdinov 33, 16) Janusz Kolodziej 26, 17) Davey Watt 19, 18) Piotr Protasiewicz 13, 19) Thomas H Jonasson 8, 20) Adrian Miedzinski 6, 21) Antonio Lindback 6, 22) Niels Kristian Iversen 6, 23) Jurica Pavlic 5, 24) Scott Nicholls 4, 25) Matej Kus 3, 26) Leon Madsen 3, 27) Ludvig Lindgren 2, 28) Nicolai Klindt 1, 29) Artur Mroczka 1, 30) Linus Sundström 1, 31) Mattia Carpanese 1.

(14.10.2010 Speedwaysanomat)

7.9.2013
2. Itä-Länsi ottelu
7.9.2013
1. 80cc Itä-Länsi ottelu
31.8.2013
80cc Suomen Cup 7, Varkaus
21.7.2013
80cc Suomen Cup 6, Haapajärvi
29.6.2013
80cc Suomen Cup 5, Kauhajoki
15.6.2013
80cc Suomen Cup 4, Pori
26.5.2013
80cc Suomen Cup 3, Hyvinkää
18.5.2013
80cc Suomen Cup 2, Pori
9.5.2013
80cc Suomen Cup 1, Pori
25.8.2012
80cc Suomen Cup (joukkuefinaali), Seinäjoki
21.8.2012
80cc Suomen Cup 5, Kuusankoski
19.8.2012
80cc Suomen Cup 4, Hyvinkää
14.7.2012
80cc Suomen Cup 3, Hyvinkää
19.5.2012
80cc Suomen Cup 2, Seinäjoki
17.5.2012
80cc Suomen Cup 1, Pori
28.8.2011
80cc Suomen Cup 6/6, Hyvinkää
24.7.2011
80cc Suomen Cup 7/7, Kauhajoki
23.7.2011
80cc Suomen Cup 4/7, Seinäjoki
12.6.2011
80cc Suomen Cup 3/7, Seinäjoki
15.5.2011
80cc Suomen Cup 2/7, Pori
14.5.2011
80cc Suomen Cup 1/7, Pori
5.3.2011
Jääspeedwayn maaottelu, Kauhajoki
20.2.2011
SM-finaali, Hyvinkää
10.10.2010
Henkilökohtainen kilpailu, Hyvinkää
  9.10.2010 - Speedwaysanomat
  SGP 11/11 Bydgoszcz, Puola
3.10.2010
80cc Maaottelu, Eskilstuna
25.9.2010
SGP 10/11 Terenzano, Italia
25.9.2010
Maaradan GP Challenge, Forssa
12.9.2010
80cc Suomen Cup 6/6, Pori
11.9.2010
SGP 9/11 Vojens, Tanska
11.9.2010
80cc Suomen Cup 5/6, Seinäjoki
3.9.2010
Leiri, U21 Joukkue, Ruotsi
29.8.2010
SGP 8/11 Gorican, Kroatia
29.8.2010
80cc Suomen Cup 4/6, Seinäjoki
28.8.2010
80cc Suomen Cup 3/6, Kauhajoki
14.8.2010
SGP 7/11 Målilla, Ruotsi
10.7.2010
SGP 6/11 Cardiff, Wales
19.6.2010
SGP 5/11 Torun, Puola
13.6.2010
80cc Suomen Cup 2/6, Kauhajoki
12.6.2010
80cc Suomen Cup 1/6, Kauhajoki
5.6.2010
SGP 4/11 Kööpenhamina, Tanska
24.5.2010
MM-karsinta 1, Abensberg, Saksa
22.5.2010
SGP 3/11, Praha, Tsekki
16.5.2010
Jensen Cup, Eskilstuna (Ruotsi)
16.5.2010
Ruotsin 80cc sarja, Eskilstuna (Ruotsi)
15.5.2010
U21 MM-karsinta 2, Gdansk, Puola
15.5.2010
U21 MM-karsinta 3, Gorican, Kroatia
15.5.2010
U21 MM-karsinta 5, Holsted, Tanska
8.5.2010
SGP 2/11, Göteborg, Ruotsi
8.5.2010
U21 MM-karsinta 4, Lendava, Slovenia
2.5.2010
Ruotsin 80cc sarja, Målilla (Ruotsi)
1.5.2010
MM-karsinta 2, Lonigo, Italia
1.5.2010
Jensen Cup, Eskilstuna (Ruotsi)
1.5.2010
Ruotsin 80cc sarja, Västervik (Ruotsi)
25.4.2010
U21 MM-karsinta 1, Neustadt Donau, Saksa
24.4.2010
Leiri, 80cc – Hallstavik, Ruotsi
24.4.2010
SGP 1/11 Leszno, Puola
16.4.2010
Leiri, U21 – Hallstavik, Ruotsi
24.2.2010
Suomi-Ruotsi maaottelu, Örnsköldsvik, Ruotsi
24.9.2009
Ruotsin 80cc sarja nyt ajettu
20.9.2009
GP-karsintojen finaali
17.9.2009
80cc Suomen Cup 2009
13.9.2009
80cc Suomen Cup 7/7
6.9.2009
Henkilökohtainen kilpailu, Gävle
5.9.2009
Stjärnorna 30 - U21 Suomi 66
5.9.2009
80cc Suomen Cup 6/7
3.9.2009
Team Bikab 42 - U21 Suomi 54 LIVE!
27.8.2009
Allsvenskanissa semifinalistit selvillä
23.8.2009
80cc Suomen Cup 5/7
21.8.2009
Allsvenskanin keskiarvot 2009
21.8.2009
Allsvenskanin tulokset 15/16
13.8.2009
Allsvenskan tulokset 13.8.2009
7.8.2009
80cc Suomen Cup -keskiarvot 4/6
7.8.2009
Allsvenskanin tulokset 13/16
1.8.2009
SM-finaali, Pori
25.7.2009
U21 SM-Finaali, Kuusankoski
25.7.2009
80 cc Joukkue SC Finaali, Kuusankoski
5.7.2009
80cc Suomen Cup Haapajärvellä
3.7.2009
Allsvenskanin tulokset
26.6.2009
Allsvenskanin tulokset 9/16
23.6.2009
Allsvenskanin tulokset 8/16
23.6.2009
80cc Suomen Cup 3/6
23.6.2009
80cc Suomen Cup - keskiarvot 3/6
14.6.2009
80cc Suomen Cup 2/6
11.6.2009
Allsvenskanin tulokset 7/16
7.6.2009
U21 joukkue MM-semifinaali Pardubice, CZ
29.5.2009
Allsvenskanin tulokset 5/16
29.5.2009
Allsvenskanin tulokset 6/16
24.5.2009
U21 MM-karsinta, Elgane, Norja
22.5.2009
Allsvenskanin tulokset 4/16
21.5.2009
80cc Suomen Cup 1/6
16.5.2009
Allsvenskanin tulokset 3/16
16.5.2009
U19 EM-semifinal 2, Hallstavik, Ruotsi
8.5.2009
Allsvenskanin tulokset 2/16
3.5.2009
Allsvenskanin tulokset 1/16
3.10.2008
Testitapahtuma Ruotsissa
3.10.2008
Vargarnan kuljettajien mestaruuskilpailu