Rengastien AUTOTARVIKE OY
EtusivuKalenteriTuloksetPörssiKerhotTiimit ja kuskitUutisetVideotValokuvatBlogiEsittelytSpeedwaysanamat
MAARATA: Maaottelu ja SM-finaali Teivossa
12.10.2017 - Ratalajiryhmä / SML

Maaradan SM-finaali ajetaan Tampereen Teivossa lauantaina 21. lokakuuta. Kotimaisten kuljettajien lisäksi mukana on tukku ruotsalaisia lajin taitajia, sillä edeltävänä päivänä on samalla radalla ajettu jo Suomi-Ruotsi maaottelu.

Viikonlopun karkeloissa ovat mukana syyskuun alussa Ruotsissa ajetusta PM-finaalista kaikki viisi parasta ruotsalaista, sekä kuudenneksi ajanut Suomea edustava Klaus-Peter Gerdemann. Mukaan on ilmoittautunut myös maaradan MM-sarjassa ja ruohoradan EM-finaalissa menneen kauden aikana ajanut Jesse Mustonen sekä viime vuoden suomenmestaruuttaan puolustava Aki-Pekka Mustonen. Perjantain maaottelun yhteydessä ajetaan myös maaradan classic-luokan Suomen Cup-kilpailu, jossa mukana luokkaa viime vuosina hallinnut Jari Kortelainen.

SUOMI-RUOTSI MAAOTTELU 20.10.2017
SUOMI: 1) Jesse Mustonen, 2) Simo Pulli, 3) Jarmo Raappana, 4) Aki Pekka Mustonen, 5) Aarni Heikkilä, 6) Klaus Peter Gerdemann.
RUOTSI: 7) Sebastian Alden, 8) Niklas Klingberg, 9) Andreas Bergström, 10) Anders Mellgren, 11) Robin Aspegren, 12) Daniel Henderson.

MAARADAN CLASSIC-LUOKAN SUOMEN CUP 20.10.2017
1) Jari Kortelainen PirMM, 2) Mika Tuurinmäki KauhjMK, 3) Risto Flink HyMK, 4) Simo Karstila HeMK, 5) Mikko Mäkinen ValkMK, 6) Pasi Luoto KaMoKe, 7) Mika Helin FMS, 8) Heimo Kaikko OrMK, 9) Jukka Rantamäki KauhjMK, 10) Markku Weckman KMMK, 11) Mauri Palmi SeMK.

74. HENKILÖKOHTAINEN MAARADAN SM-FINAALI 21.10.2017
1) Daniel Henderson SE, 2) Aarni Heikkilä FMS, 3) Aki Pekka Mustonen VRT, 4) Jesse Mustonen VRT, 5) Robin Aspegren SE, 6) Mikko Mäkinen ValkMK, 7) Niklas Klingberg SE, 8) Klaus-Peter Gerdemann PirMM, 9) Ilmo Suutari HeMK, 10) Jarmo Raappana OMK, 11) Andreas Bergström SE, 12) Henri Ahlbom SeMK, 13) Anders Mellgren SE, 14) Simo Pulli ValkMK, 15) Sebastian Alden SE.

TEKSTI: Ratalajiryhmä/SML
Ratalajiryhmä / SML - -
  UUTISPALSTA
2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012
2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

RATALAJIT: Nuorten ja maaradan edustustehtävät
15.04.2019 - Ratalajiryhmä / SML
RATALAJIT: Ilmoittautuminen auki SM-finaaleihin
10.04.2019 - Ratalajiryhmä / SML
RATALAJIT: Kuljettajavalinnat speedwayn edustustehtäviin selvillä
10.04.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Daniil Ivanov kolmanteen maailmanmestaruuteen - Tomi Tani päätti uransa
01.04.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Tomi Tani MM-pisteille Inzellissä
17.03.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: PM-finaali ruotsalaisten juhlaa, Tani paras suomalainen
09.03.2019 - Ratalajiryhmä / SML
SPEEDWAY: Paperilla SM-liiga on valmis ajettavaksi
24.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Mats Järf jälleen Suomenmestari
23.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Kauhajoella lauantaina SM-finaali
20.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Suomi viides MM-finaalissa
17.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Tani paras suomalainen EM-finaalissa
10.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
RATALAJIT: Kaikilla kesän SM-finaaleilla nyt päivämäärä
08.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: SM-finaalin kuljettajat selvillä
06.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Tomi Tani mukaan EM-finaaliin
06.02.2019 - Ratalajiryhmä / SML
Vuosikalenterit JMS Storesta!
06.02.2019 - Speedwaysanomat
JÄÄSPEEDWAY: SM-finalistit selvillä, Norola karsinnan ykkönen
26.01.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Kuljettajia valittu edustustehtäviin
22.01.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: SM-karsinnan kuljettajat selvillä
15.01.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Suomalaiset jäivät ilman paikkaa MM-sarjassa
13.01.2019 - Ratalajiryhmä / SML
JÄÄSPEEDWAY: Maailmanmestarit lauantaina Kauhajoella
09.01.2019 - Ratalajiryhmä / SML
  MultiCopterCenter.com

Speedwaysanomat

Tilitoimisto Ulla Mursula